Włocławek – Tapas 3/4

Nie wiem czy wspominałam wcześniej ( ale chyba nie ) ,że mieszkam we Włocławku. Nie uświadomionym podpowiem ,że to miasto liczące ponad 100 tys. mieszkańców ( dokładniej statystyki niestety nie znam:P) znajdujące się pomiędzy Toruniem a Płockiem. W dużym oczywiście skrócie. Centralna Polska. Większość z Was zna je zapewne z krajowej „jedynki”, która przebiega, przez centrum naszego miasta. Więcej już chyba nie będę pisała:-. Ale nie o tym dzisiaj. Chciałam Wam przybliżyć wdzięczną restauracyjkę o nazwie „Tapas 3/4″. Mieści się ona w samym sercu Włocławka, przy Placu Wolności 3/4. Latem można posiedzieć sobie w ogródku na zewnątrz, natomiast w pozostałe pory roku pozostaje nam bardzo przytulny i klimatyczny wystrój. Nie pomyślałabym, że u nas w mieście można zjeść smaczne i za przyzwoitą cenę hiszpańskie przekąski,napić się wspaniałej sangrii oraz spróbować jednego z lokalnych piw. Otóż naszą wizytę w ” Tapas” zaczęliśmy od wspomnianej wcześniej sangrii. Była po prostu pyszna! Wspaniały smak lekkiego wina, a do tego całe mnóstwo owoców. Zresztą poniżej sami możecie się przekonać:-)

Kolej na przystawki:-) Na naszym stole lądowały po kolei:
– chorizo w winie i chistorritas smażone;
– grillowane krewetki
– sałatka z pieczonej papryki
– serca karczochów z groszkiem na ciepło

Prawda, że to wszystko wygląda pięknie? a smakuje jeszcze lepiej 🙂 Po przekąskach znaleźliśmy jeszcze trochę miejsca na miąsko. I tak o to naszym łupem padły:
-filet wołowy z grilla

– grillowana pierś z kurczaka z grillowanymi warzywami

i przeppppyszna kanapka Sandvich Club

To wszystko zostało jeszcze popite rześkim, fajnym piwkiem o nazwie „Włocławskie”. Na wielką pochwałę zasługuje również pani kelnerka, która z niewymuszonym uśmiechem na twarzy co rusz podawała nam kolejne potrawy.Ogólnie nasza wizyta (nie pierwsza zresztą) była bardzo udana i obfitowała w wiele kulinarnych hiszpańskich ale i nie tylko specjałów. Dla wszystkich spragnionych niezwykłych doznań kulinarnych polecam Tapas:-)
Tutaj macie odnośnik do facebookowej strony Tapas 3/4

Related posts

Leave a Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.