Z cyklu: spotkania podróżnicze: cz.I – Spotkanie z autorami bloga ” Busem przez świat” Centrum Kultury Browar B Włocławek

Wydaje mi się, że znaczna większość ludzi chciałaby podróżować taniej. Jeszcze inna część nie robi tego w ogóle, ponieważ przerażają ją koszty podróży i tych dalszych i tych bliższych. Jeszcze inni się boją nieznanego, a kolejni wolą wygodnie i bezproblemowo leżeć pod palemką, tudzież przysłowiową gruszą jeśli spędzają urlop w Polsce. My lubimy bardzo, ale to bardzo podróżować. W zasadzie nasza życie to jedna wielka podróż, bo będąc gdzieś tam kombinujemy jak to zrobić, żeby za chwilę znowu gdzieś tam pojechać. Ograniczają nas pewne rzeczy jak zapewne większość z Was : dzieci ( kochamy je bardzo i uwielbiamy z nimi jeździć i pokazywać im nowe rzeczy ale wiadomo podróże z dziećmi to zazwyczaj coś innego niż podróż w pojedynkę / dwójkę/ z grupą znajomych, ogranicza nas czas wolny, bo jak tutaj zdobywać co i rusz urlop, który kurczy się w zastraszającym tempie, ogranicza nas też w pewnym stopniu jakiś tam założony budżet, a wiadomo, że zawsze chciałoby się na maksa przeżyć urlop i niczego sobie nie odmawiać. Rozważając wszystkie za i przeciw postanowiliśmy wspólnie, że idziemy na pierwsze spotkanie z cyklu ” W 80 minut dookoła świata” organizowane w naszym Centrum Kultury Browar B . W końcu ktoś w naszym mieście(Włocławek woj. kuj-pom) pomyślał o takich ludziach jak my i zlitował się nad nami organizując spotkania z różnymi zapaleńcami. Super pomysł, dziękujemy!
Samo spotkanie z Olą i Karolem ( głównymi założycielami bloga busem przez świat) było bardzo pozytywne. To młodzi, bardzo otwarci ludzie, z pomysłem na siebie i na świat. Nie było między nimi a nami – publiką- żadnej bariery, słuchało się ich świetnie i szczerze powiem, że z lekką nutą zazdrości. Kurcze, bo ja tutaj spokojnie słuchać o tym, że przejechali 5 kontynentów, ponad 50 państw, za średnio nie więcej niż 8 dolarów dziennie? Tak, to prawda. Też nie wierzyłam na początku, ale w miarę słuchania rzeczywiście to wszytko okazało się prawdą. Każdy by tak chciał i w zasadzie można spróbować, aczkolwiek zawsze jest jakieś „ale”. W naszym przypadku głównym problemem nie do pokonania okazuje się podróżowanie grupowe. Wiadomo, że jadąc z dziećmi nie dokoptujemy znajomych bezdzietnych, bo ciężko byłoby pogodzić te dwie grupy, dopasować czasowo i w ogóle. Niestety jak narazie nie mamy znajomych, których moglibyśmy zabrać ze sobą na nasze wyjazdy.Kolejna rzecz to noclegi. Autorzy bloga głównie śpią na dziko, tzn. zobaczą jakieś fajne miejsce i postanawiają się rozbić. Spoko. Ale wiadomo z dzieciakami już robi się problem, bo wyobraźmy sobie np. piękny widok na góry, ale obok jakieś urwisko, wiadomo z dzieciakami taki nocleg odpada, bo myślę, że spędzilibyśmy obydwoje z R. bezsenne noce, wypatrując czy nasze dzieci jeszcze są na górze czy już na dole:P. Do tego dochodzą jeszcze kwestie mycia i ogólnie toalety. Odnośnie zakupów i gotowania podzielam ich zdanie, bo my również będąc za granicą zawsze robimy zakupmy tak gdzie lokalni mieszkańcy, w supermarketch, chodzimy też na regionalne rynki. Czasami też gotujemy z lokalnych produktów, starając się odwzorowywać znane nam potrawy danego kraju / regionu. Ale często też chodzimy do restauracji / barów/, starając się wybierać te najmniej turystyczne.
Uważam aczkolwiek, że podróżwanie tak jak wspomniani wcześniej Ola i Karol i ich znajomi to świetna alternatywa dla ludzi, którzy zbiorą się całą paczką i wspólnie pojadą w nieznane. Im na pewno będzie łatwiej niż parze z dziećmi ( chociaż nasze dzieciaki i tak są wytrzymałe na to co my z nimi robimy:-). Dla mnie – Ola i Karol to przykład ludzi, którzy pokazują, że jeśli się chce, to można w zasadzie wszystko. Mają fajne pomysły, nie boją się realizować swoich marzeń. Są mega szczerzy w tym co mówią i pokazują na zdjęciach i filmach. Życzę im kolejnych eskapad w doborowym towarzystwie i jeszcze więcej przejechanych kilometrów:-)
Ps. Jeśli chcielibyście dołączyć do ekipy busemprzezswiat można zapisać się i jechać z nimi na wyprawę:-)

Karol dokonuje pamiątkowego wpisu :-)
Karol dokonuje pamiątkowego wpisu 🙂
Jak widać na zdjęciu są ludzie z podobnymi zainteresowaniami jak my:-)
Jak widać na zdjęciu są ludzie z podobnymi zainteresowaniami jak my:-)

Related posts

Leave a Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.