Lubisz emocje? Xplor Park to coś dla Ciebie:-) Meksyk

W ramach pobytu w Meksyku oprócz tradycyjnego zwiedzania w tym roku postanowiłam spróbować trochę czegoś innego. Czegoś co, oderwie mnie od ziemi. Dosłownie i w przenośni. I przyznam szczerze, że się udało. Trafiliśmy do Xplor Parku w Playa del Carmen. Sam park rozrywki przerósł moje oczekiwania. W Polsce nie spotkałam się z taką formą rozrywki. Owszem są aquaparki, parki rodzinne, z dinozaurami i jeszcze inne ale parku gdzie można nurkować w jaskiniach podziemnych, jeździć samochodami podobnymi do tych, które można spotkać na safari, czy też zjechać tyrolką na wysokości 45 m ponad koronami drzew i ruchliwą ulicą nie spotkałam. Mówię Wam, czad! Zarówno pływanie w podziemnych jaskiniach, jak i zjazd 7 tyrolkami to wiele wrażen, oczywiście mega pozytywnych.

 

Jeśli będziecie w Meksyku niedaleko Playa del Carmen i lubicie tego typu rozrywkę nie możecie przegapić okazji, aby tam zajrzeć. Jak to załatwić ? Nic prostszego. Wchodzicie na stronę parku i tam dokonujecie wyboru z dostępnych opcji. Możecie wybrać opcję z transportem ( my tak zrobiliśmy, bo jechaliśmy na własną rękę. Wtedy pod hotel przyjeżdża po Was samochód z kierowcą i zawozi na miejsce. Następnie odwozi Was z powrotem do hotelu – nie ma problemu z szukaniem parku, ani tego, że chcecie wypić trochę piwa po dniu pełnym emocji).

Warto dopłacić za taką pamiątkę:-)

Kolejną fajną opcją jest photopass – możecie wykupić dostęp do zdjęć, które będziecie mogli pobrać po zalogowaniu się na stronę parku. Numer jest na paragonie. Można to zrobić w ciągu 28 dni od dnia wstępu do parku. Na teren parku nie warto zabierać aparatów, kamer chyba, że popularnych ostatnio typu go pro, które można zamontować na kasku. Po pierwsze nie będziecie mieć wolnych rąk, żeby robić zdjęcia, a po drugie ze względów bezpieczenstwa lepiej tego nie robić. Gdzie te zdjęcia zapytacie? Otóż w najmniej spodziewanych momentach:-P. Jak wpadacie do wody i przerażenie maluje się na Waszej twarzy, czy też  45 metrów nad nad ziemią. Warto dołożyć parę groszy ( a dokładniej peso) i mieć wspaniałą pamiątkę.

Juhuuuuuuuuuuuuuuuuu!!
Momentami bywało ciężko, zwłaszcza osobie siedzącej z przodu:P

Po przeliczeniu na złotówki wygląda to tak:

100 MXN – ok. 18 zł (stan na 08.01.2018r.)

Wstęp dla jednej osoby ok. 381 zł  (2,105 MXN )

Opcja z transportem dodatkowo 95 zł od osoby ( 526 MXN)

Opcja photopass 208 zł (1150 MXN)

Related posts

Leave a Comment

Time limit is exhausted. Please reload CAPTCHA.